Důvody, proč už nevyžadujete nákladný smartphone

smartphony, prošly dlouhou cestu. Od malých obrazovek až po opožděné funkce se vše změní na mnohem správnější a snadno použitelnější stav. Tato vylepšení pomáhala Androidu tím, že skončila tím, že je nejlepším mobilním operačním systémem Boží ekologické Země. Chápete však, co jiného se změnilo? Ceny. V roce 2008, kdy byl spuštěn Android, kdo by věřil, že v budoucnu by jeden smartphone mohl vynaložit 900 $+? Myslím, že s vynikajícími vylepšeními přicházejí vynikající náklady.

I když jsem významný fanoušek Android, nevidím se, nikdy, chodím na tak nákladné zařízení. Jistě, oceňuji technologický pokrok, ale pro každodenní provoz není nutné velké množství takových „pokroků“. Tady je několik důvodů, proč už nevyžadujete nákladný smartphone.

Inovace v vlajkové lodi se zastavily

Vlajková lodi sluchátka nejsou jen to, co používali. Byly chvíle, kdy horní část linie Gadgets of OEM ukázala kromě samotného trhu smartphonu budoucnost Androidu. Všechny chytré telefony vypadají stejně. Business X kopíruje podnikání y, protože Y má mnohem lepší prodej.

Samsung Galaxy S6 byl jistě dech čerstvého vzduchu. Pak přišel S7 a také S8. Vypadají dobře, nepochybně. Jaký je však rozdíl mezi všemi těmito zařízeními? Vylepšené specifikace a méně rámů. Za pouhých 1 roky se tedy nejzlařnější smartphone roku zastavil. Označuje to Galaxy S6 špatný smartphone? Vůbec ne.

Vezměme si ještě jeden příklad, Google Pixel. Nejaktuálnější zařízení Google, Pixel 2 XL, je rozhodně mnohem lepší než původní pixel. To však naznačuje, že to není skvělé zařízení? No, nechám to, abyste se rozhodli. Jen pochopte, že původní pixel má větší baterii, konektor pro sluchátka a také o 100 USD méně.

Nevyžadujete ty nejlepší specifikace

V tuto chvíli nebudu jít do příliš podrobností. Jediné, co bych chtěl uvést, je, že nevyžadujete 8 GB RAM na telefonu. Je to jen reklamní trik. Věřím, že 4 koncerty RAM s vhodně optimalizovaným OS jsou mnohem více než adekvátní pro každodenní úkoly. Cokoli mnohem víc než to je jen rozmachnutí peněz. Dokonce i můj notebook má 4 GB RAM a také jsem se nikdy nezabýval žádným typem problému se strojem.

Telefony středního rozsahu se stále zlepšují

To je největší důvod, proč se domnívám, že získání vlajkové lodi je rozmachnutí peněz. Smartphony střední třídy se stále ročně zvyšují.

Jen před několika lety naznačily chytré telefony střední třídy dostupné plastové tělo, pomalý výkon, datovaný operační systém, špatnou výdrž baterie a vačkou, díky níž vypadáte ošklivější, než už jste.

Tady je příběh – v roce 2012 jsem dostal svůj první smartphone Android a jediný důvod, proč jsem dostal, je to, že mi prodejce ukázal online tapetu. Ano. Závisí na mě, šel jsem do obchodu se svým tátou, abych získal funkční telefon jako odměnu za to, že jsem v závěrečné zkoušce zaznamenal skvělou. Bylo mi pouhých 16 let, stejně jako všechno moje chápání o Androidu bylo omezeno na postavy v Dragonball Z.

Každopádně, co jsem tvrdil, je, že chytré telefony středního rozsahu 5 let zpět. Tato situace se však změnila. Dnešní chytré telefony střední třídy zahrnují kovové tělo, obrazovku Full HD, vysoce kvalitní fotoaparát a výkon, který vás s nimi neudělá na zdi.

Také viz: 4 věci, o kterých je třeba myslet před získáním nového smartphonu

Moto G3 byl nejlepší smartphone, který jsem vlastnil. Měl jsem to mnohem déle než 2 roky a nikdy jsem necítil požadavek na upgrade na „lepší“ smartphone. Kdybych jsem nezakořenil gadget a začal jsem hrát s kódy, možná zůstal na životě ještě mnohem více měsíců (zašrouboval jsem a nemohl jsem volat ani volat). Ve skutečnosti chápu několik lidí, kteří stále využívají Moto G1, protože tam každodenní motorista, a také nemají jedinou stížnost.

Dovolte mi to objasnit: nemám nic proti nákladným chytrým telefonům. Snažím se pouze říci, že rozdíl mezi rozpočtovým plánem a prémiovými chytrými telefony skončí každý rok menší. Stejně jako v roce 2017 mezi nimi moc nevidím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post